Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MOTO InsideMOTO Inside

Wiadomości

Nadchodzi 1000 – konne Porsche Taycan. Dogoni Teslę!

Porsche Taycan całkowicie zmienił moje postrzeganie samochodów elektrycznych. Odmiana Turbo S dosłownie wciska w fotel, generując momentami aż 760 koni. Teraz Porsche planuje stworzyć wersje mocniejszą, która dogoni Teslę. Zapowiada się interesująco!

Porsche słynie z robienia znakomitych samochodów. Z elektrykiem tez im się udało. Taycan odniósł niesamowity sukces. Prowadzi się fenomenalnie ( jak każde Porsche), jest piorunująco szybkie i cudownie wygląda. 

1000 koni w Taycanie

Na rynku pojawił się konkurent w postaci Tesli w wersji Plaid, która z łatwością połyka Taycana Turbo S. Od pewnego czasu krążą plotki jakoby Porsche szykowało nową odmianę swojego elektryka, który pod „maską” będzie miał 1000 koni mechanicznych. Moment obrotowy przekraczałby 1050 Nm, a sprint do setki zajmowałby mniej niż dwie sekundy.

Aktualnie Taycan Turbo S przeraża swoim przyśpieszeniem. W mocniejszej wersji to będzie jeszcze mocniejsze. Nie da się opisać tego słowami, trzeba będzie to po prostu poczuć na własnej skórze. 

Nowy Taycan z nowym pakietem aero

Zdjęcia szpiegowskie z testów na kole podbiegunowym, wskazują na zupełnie nowe elementy aerodynamiczne Taycana. Testowi kierowcy sprawdzają w ekstremalnych warunkach właściwości jezdne, nawet kiedy brakuje przyczepności. 

Duży spojler i większe zderzaki z wlotami powietrza widać już na pierwszy rzut oka. Zmian z pewnością będzie jeszcze więcej, ale narazie nic o nich nie wiadomo. Wiemy na pewno, że aerodynamika będzie dopracowana do perfekcji. 

Czy jesteśmy świadkami powstania nowego króla elektryków? Wiele na to wskazuje, ale więcej dowiemy się z pewnością niedługo. 

Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz inne wpisy

Bez kategorii

Škoda Fabia czwartej już generacji bardzo różni się od poprzednich. Nie wygląda już jak typowe auto dla kierowcy Ubera, choć pewnie tak skończy, ale...

Testy

Drzemiący pod maską Skody silnik 2.0 TSI o mocy 190 koni, nie zachęca do sportowej jazdy, ale w zupełności wystarczy do codziennego przemieszczania się...

Testy

Niespełna kilka tygodni temu światło dzienne ujrzał nowy Range Rover sport. Samochód kultowy, który jest marzeniem naprawdę wielu osób, samochód który łączy w sobie...

Testy

Zamiast wprowadzać kolejną generację jakiegoś modelu, producenci robią lifting obecnej. Zazwyczaj zmienia się niewiele, a taki zabieg ma na celu przyciągnięcie kolejnych klientów. Ostatnio...