Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MOTO InsideMOTO Inside

Porady

Myjnie parowe – bardzo poważny gracz na rynku myjni!

Już jakiś czas temu na rynku myjni pojawiła się nowa alternatywa dla myjni bezdotykowych, ręcznych i innych typów. To myjnia parowa, która staje się coraz bardziej popularna, a przewidywania są takie, że niedługo ten rodzaj myjni, zastąpi tradycyjne myjnie wodne. Myjnia parowa nie wykorzystuje żadnych chemikaliów, bowiem proces mycia odbywa się za pomocą suchej pary pod wysokim ciśnieniem. Nie powstają więc żadne zacieki na aucie, a dodatkowo to wszystko jest ekologiczne.

Chyba największą zaletą mobilnej myjni parowej, jest to że możemy umyć nasze auto dosłownie wszędzie lub po prostu zamówić taką usługę pod swój dom. Na korzystanie z tego urządzenia nie jest potrzebne żadne pozwolenie, więc praktycznie każdy może tę usługę wykonać.

Co możemy umyć myjnią parową?

Mówiąc ogólnie, wszystko. Myjnia parowa nadaje się zarówno do czyszczenia nadwozia, jak również kół, kołpaków, felg aluminiowych, a także trudno dostępnych miejsc, takich jak progi, uszczelki, zawiasy. Parą umyć można również silnik, gdyż sucha para nie jest w stanie uszkodzić układów elektronicznych. Myjnie parowe mogą być też stosowane do czyszczenia i odświeżania wnętrza samochodu oraz do prania dywaników i tapicerki samochodowej. Zaletą stosowania pary przy czyszczeniu wnętrz jest znacząco zredukowany czas schnięcia tapicerki, przez co kierowca może korzystać z siedzeń bezpośrednio po praniu.

Warto wrócić też na chwilę do kwestii ekologii. Decydując się na właśnie ten rodzaj czyszczenia oszczędzamy wodę oraz środki chemiczne i inne odpady. Myjnia parowa zużywa nawet 50 razy mniej wody niż tradycyjna myjka i nie wymaga ona użycia dużych ilości detergentów. Dzięki temu ta metoda czyszczenia samochodu jest w 100% ekologiczna.

Ogromnym plusem jest to, że myjąc auto myjnią parową, nie uszkodzimy go. Podczas mycia na tradycyjnej myjni, ryzyko uszkodzenia jest wysokie, bowiem korzystanie na przykład ze szczotki, możemy zarysować jakąś część karoserii swojego samochodu.

Jakie są rodzaje myjek parowych?

Maszyny parowe zasadniczo dzielą się na dwie grupy produktów – zasilane prądem oraz spalinowe. Spośród elektrycznych maszyn parowych, wyróżniamy te zasilane prądem jednofazowym, które możemy podpiąć do zwykłego gniazdka (często wyposażone w odkurzacz parowy) oraz mocniejsze, zasilane prądem trójfazowym (używane w przemyśle). Drugi rodzaj myjni parowych to te to te zasilane olejem napędowym – są to maszyny dużo bardziej mobilne i lepiej nadają się zarówno do mobilnych jak i stacjonarnych myjni parowych.

Takie dwie grypy produktów pozwala na uniwersalizm. Taką myjnię parową możemy zabrać spokojnie ze sobą, pożyczyć znajomemu lub po prostu schować do swojego garażu.

Można korzystać z myjni parowej w zimę?

To jest chyba największa obawa w kwestii korzystania z myjni parowych. Odpowiadając na to pytanie, pora roku nie ma znaczenia. Bez żadnych problemów można korzystać z tego urządzenia nawet podczas najbardziej srogich zim. W tym sezonie można jeszcze wykorzystać ten sprzęt, do wyczyszczenia kanapy w swoim domu lub każdego innego obszaru.

Należy pamiętać, że myjnia parowa służy nie tylko do mycia samochodów, ale praktycznie każdego co jest do wyczyszczenia.

Jaka jest największa zaleta myjni parowej nad myjnią tradycyjną?

Najważniejszą zaletą stacjonarnej myjni parowej jest to, że do jej otworzenia nie są potrzebne pozwolenia wodno-prawne, a działalność można rozpocząć w bardzo krótkim czasie. Ze względu na niskie koszty inwestycji, a także niskie koszty eksploatacyjne, myjnie parowe pozwalają na generowanie znacznie wyższego przychodu niż tradycyjne myjnie samochodowe.

Podsumowanie

Myjnie parowe to już nie przyszłość, ale już teraźniejszość. Możliwość przenoszenia urządzenia i korzystania z niego praktycznie wszędzie, tworzy ogromną przewagę nad myjniami tradycyjnymi. Brak ryzyka uszkodzeń, ekologiczne podejście i możliwość wyczyszczenia praktycznie wszystkiego, na pewno skłoni wiele osób do zakupu tego sprzętu, a myjnie które możemy spotkać na mieście, na pewno będą musiały przejść rewolucję.

Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz inne wpisy

Bez kategorii

Škoda Fabia czwartej już generacji bardzo różni się od poprzednich. Nie wygląda już jak typowe auto dla kierowcy Ubera, choć pewnie tak skończy, ale...

Testy

Drzemiący pod maską Skody silnik 2.0 TSI o mocy 190 koni, nie zachęca do sportowej jazdy, ale w zupełności wystarczy do codziennego przemieszczania się...

Testy

Niespełna kilka tygodni temu światło dzienne ujrzał nowy Range Rover sport. Samochód kultowy, który jest marzeniem naprawdę wielu osób, samochód który łączy w sobie...

Testy

Zamiast wprowadzać kolejną generację jakiegoś modelu, producenci robią lifting obecnej. Zazwyczaj zmienia się niewiele, a taki zabieg ma na celu przyciągnięcie kolejnych klientów. Ostatnio...