Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MOTO InsideMOTO Inside

Wiadomości

Maserati Project24: wyjątkowa, radykalna maszyna wyłącznie na tor

Modena 25 lipca 2022 r. Maserati prezentuje Project24. Określony kodem projekt limitowanej serii supersportowego samochodu – powstaną tylko 62 sztuki – ma wywindować nieograniczone osiągi włoskiej marki na nowy poziom adrenaliny na torze wyścigowym.

Ten prawdziwie ekstremalny, torowy samochód dziedziczy specyfikacje Maserati MC20, wzbogaca je jednak o jeszcze bardziej zaawansowane komponenty: supernowoczesny silnik V6 Nettuno z nowymi turbosprężarkami, które pozwalają zwiększyć jego moc do 740 KM, innowacyjne zawieszenie, karbonowo-ceramiczny układ hamulcowy oraz przeznaczone do wyścigów opony, a także zatwierdzone przez FIA elementy wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa. 

Nowa maszyna powstała z uwzględnieniem obsesyjnego przywiązania Maserati do lekkiej konstrukcji. Rezultat: jej masa własna spadnie poniżej 1250 kg. Idealne połączenie mocy z lekkością skutkuje zadziwiającym stosunkiem masy do mocy wynoszącym około 1,69 kg/KM. 

Project24 otrzymał zupełnie nowy wygląd, stworzony przez stylistów Centro Stile Maserati. Jego design, wolny od ograniczeń spotykanych zwykle w samochodzie wyścigowym, przesuwa granice wyobraźni. Tak powstało coś, czego nigdy dotąd nie widziano – połączenie piękna z prawdziwie sportowymi możliwościami, które z miejsca zyska status kolekcjonerskiego klasyka. 

Ten samochód jest dopracowany do perfekcji. Zupełnie nowa karoseria z włókna węglowego ze specjalnymi komponentami z naturalnych włókien, wysokowydajna aerodynamika. To świadczy o tym, że inżynierowie dosłownie pomyśleli o wszystkim, a te zabiegi mają sprawić, że będzie to bestia na torze, której nie zabraknie docisku. Kolejnym smaczkiem i potwierdzeniem wyścigowego charakteru jest światło do jazdy w deszczowych warunkach zatwierdzone przez FIA.

W środku też możemy się poczuć jak w prawdziwym bolidzie. Wyścigowe siedzenia (w opcjach jest możliwość też wybrania wyścigowego fotela dla pasażera), regulowany zespół wyścigowych pedałów, regulowana kolumna kierownicy i 6-punktowa wyścigowe pasy bezpieczeństwa. Z tym samochodem naprawdę nie ma żartów. Jego budowa ma zapewnić dosłowną jedność, dzięki czemu możemy poczuć, a zwłaszcza wykorzystać cały potencjał.

Jako symbol ekskluzywności Maserati Project24 zaoferuje unikalny zakres usług, w tym doświadczenia jazdy torowej oraz rozbudowane wsparcie przeznaczone wyłącznie dla właścicieli Project24.

Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz inne wpisy

Bez kategorii

Škoda Fabia czwartej już generacji bardzo różni się od poprzednich. Nie wygląda już jak typowe auto dla kierowcy Ubera, choć pewnie tak skończy, ale...

Testy

Drzemiący pod maską Skody silnik 2.0 TSI o mocy 190 koni, nie zachęca do sportowej jazdy, ale w zupełności wystarczy do codziennego przemieszczania się...

Testy

Niespełna kilka tygodni temu światło dzienne ujrzał nowy Range Rover sport. Samochód kultowy, który jest marzeniem naprawdę wielu osób, samochód który łączy w sobie...

Testy

Zamiast wprowadzać kolejną generację jakiegoś modelu, producenci robią lifting obecnej. Zazwyczaj zmienia się niewiele, a taki zabieg ma na celu przyciągnięcie kolejnych klientów. Ostatnio...