Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MOTO InsideMOTO Inside

Porady

Na zimę wymień nie tylko opony

Zima zaskoczyła kierowców. Może jeszcze nie zalegającą warstwą śniegu na drogach, ale z pewnością niskimi temperaturami. Po tym, jak przez kilka ostatnich tygodni sprzyjała nam piękna i ciepła jesień, kierowcy opóźnili wymianę opon. Jednak niskie temperatury powinny zmobilizować nie tylko do wizyty u wulkanizatora, ale do pomyślenia o innych kwestiach, by nie uszkodzić swojego samochodu. 

Mianowicie o płynie do spryskiwaczy. Źle dobrany może wyrządzić ogromne szkody w aucie. Płyn do spryskiwaczy, który nie zamarza to jedna z kluczowych rzeczy, która zapewnia bezpieczeństwo i komfort jazdy. Powie to każdy, kto w zimową noc jechał z ubrudzoną szybą. 

Letni, a zimowy. Ogromne różnice

Doskonale znany jest nam podział płynu do spryskiwaczy na letni i zimowy. Warto je odpowiednio dopasować, bowiem każdy z nich działa lepiej w określonych warunkach. Z resztą wymiana płynu nie jest wcale jakimś wielkim wyzwaniem, wręcz przeciwnie. Jest dziecinnie proste. 

Zimowy płyn do spryskiwaczy możemy śmiało kupić na każdej stacji benzynowej. Warto już teraz się w niego zaopatrzyć, bo właśnie nadeszły pierwsze minusowe temperatury, a w niektórych regionach spadł nawet śnieg. 

Kilka minut, a można oszczędzić sobie wielu problemów

Warto pamiętać, że zamarznięcie płynu może skutkować nie tylko niebezpieczeństwem dla samego kierowcy, ale również dla pojazdu. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do pęknięcia zbiornika, a w konsekwencji uszkodzenia ważnych przewodów. 

Tego wszystkiego można uniknąć, poświęcając kilka minut na zakup i wymianę płynu. Drugą butelkę warto wozić w bagażniki, w momencie gdy płyn nam się zacznie kończyć. Wszyscy dobrze wiemy, że w zimę zużywamy go znacznie więcej niż latem.

Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz inne wpisy

Bez kategorii

Škoda Fabia czwartej już generacji bardzo różni się od poprzednich. Nie wygląda już jak typowe auto dla kierowcy Ubera, choć pewnie tak skończy, ale...

Testy

Drzemiący pod maską Skody silnik 2.0 TSI o mocy 190 koni, nie zachęca do sportowej jazdy, ale w zupełności wystarczy do codziennego przemieszczania się...

Testy

Niespełna kilka tygodni temu światło dzienne ujrzał nowy Range Rover sport. Samochód kultowy, który jest marzeniem naprawdę wielu osób, samochód który łączy w sobie...

Testy

Zamiast wprowadzać kolejną generację jakiegoś modelu, producenci robią lifting obecnej. Zazwyczaj zmienia się niewiele, a taki zabieg ma na celu przyciągnięcie kolejnych klientów. Ostatnio...