Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MOTO InsideMOTO Inside

Wiadomości

Kryzys? Jaki kryzys? 

Ogromne problemy z półprzewodnikami, wojna w Ukrainie i inflacja spowodowały wywołały ogromne zamieszanie na rynku motoryzacyjnym. Nowych samochód jest jak na lekarstwo, a na zamówione auto czeka się rok lub dłużej. Kryzys nie dotknął jednak wszystkich. Niektóre marki biją swoje rekordy. Świetnym przykładem jest Bentley, który wykręca rekordowe wyniki. 

Generalnie od dłuższego czasu luksusowe marki samochodowe są na fali wznoszącej. Ludzie traktują teraz takie samochody jak dobra inwestycja na przyszłość, z nastawieniem na dalszą sprzedaż. Nie inaczej jest w przypadku tej brytyjskiej rai, która w niezwykle trudnych czasach, bije swoje rekordy. 

W okresie od 1 stycznia do 31 czerwca 2022 roku Bentley wykazał zysk w wysokości 398 mln euro. To więcej niż 389 mln euro osiągnięte w całym 2021 roku, dotychczas uznawanym za najlepszy pod względem przychodów.

„Prawie zamykaliśmy fabryki, trzykrotnie, z powodu możliwych braków podzespołów pochodzących z Ukrainy i braku półprzewodników.” – powiedział rzecznik marki w rozmowie z magazynem Autocar. Podkreślił jednak, że firma mogła liczyć na priorytetowe traktowanie w grupie Volkswagena, dzięki czemu dziś produkuje w najwyższym tempie w historii.

W pierwszej połowie 2022 roku, Bentley sprzedał aż 7398 samochodów. Większość z nich, bo 2068 trafiło do Stanów Zjednoczonych, które są największym rynkiem buty marki. Najlepiej sprzedającym się modelem jest oczywiście SUV Bentayga. Zaraz po nim uplasował się Continental GT, a na końcu limuzyna Flying Spur. 

Analizując te wyniki, można wywnioskować że marka nie ma zamiaru zwalniać swojego tempa. Jestem tylko bardzo ciekawy, czy takie wzrosty produkcyjne nie zrobią z Bentleya samochódów „mainstreamowych” których będzie jeździło coraz więcej, a to przełoży się na niższą cenę. 

#1. Marka samochodów Pagani pochodzi z?

#2. Marka TATA pochodzi z?

Finish

Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz inne wpisy

Bez kategorii

Škoda Fabia czwartej już generacji bardzo różni się od poprzednich. Nie wygląda już jak typowe auto dla kierowcy Ubera, choć pewnie tak skończy, ale...

Testy

Drzemiący pod maską Skody silnik 2.0 TSI o mocy 190 koni, nie zachęca do sportowej jazdy, ale w zupełności wystarczy do codziennego przemieszczania się...

Testy

Niespełna kilka tygodni temu światło dzienne ujrzał nowy Range Rover sport. Samochód kultowy, który jest marzeniem naprawdę wielu osób, samochód który łączy w sobie...

Testy

Zamiast wprowadzać kolejną generację jakiegoś modelu, producenci robią lifting obecnej. Zazwyczaj zmienia się niewiele, a taki zabieg ma na celu przyciągnięcie kolejnych klientów. Ostatnio...