Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MOTO InsideMOTO Inside

Wiadomości

Elektryfikacja dotknęła nawet Dodge’a!

Trzęsienie ziemi na rynku motoryzacyjnym! Tego totalnie nikt się nie spodziewał. Kultowa marka, znana z robienia potężnych, spalinowych silników zapowiedziała, że kolejne samochody legendarnych modeli Charger i Challenger, będą już tylko i wyłącznie elektryczne!

Te dwa modele nie tylko stracą jednostki V8, ale generalnie silniki elektryczne. Wcześniejsze plotki głosiły, że marka zostanie przy silnikach HEMI, z których były wcześniej były znane powyższe modele, jednak jest to życzenie nie do spełnienia. 

Obecnie Challenger i Charger wykorzystują płytę LX, która pozwala na montowanie silników V6 i V8 oraz automatycznej skrzyni biegów. Ta płyta była wykorzystywana nawet w „okularnikach” Mercedesa, a jej początki sięgają aż 2006 roku. 

Zadanie do wykonania? 

Przed amerykańską marką stoi naprawdę ciężkie wyzwanie. Muszą przekonać do siebie klientów, że ich samochody z napędami elektrycznymi nadal będą rasowymi muscle-carami. Do tej pory były kojarzone z szalonymi wersjami jak Hellcat, Demon czy Hellcat Redeye.

Pierwszy koncept pewnie zobaczymy już za kilka tygodni. Tim Kuniskis, dyrektor zarządzający Dodge’a, jedynie sugerował, że pojawienie się elektrycznej platformy nie oznacza końca silnika spalinowego. Pozostaje nam więc jedynie czekać na kolejne doniesienia ze Stanów Zjednoczonych.

Czy uda się marce zachować swoją legendarną twarz i zachować swoich najwierniejszych klientów? Przekonamy się o tym w przyszłości! 

Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz inne wpisy

Bez kategorii

Škoda Fabia czwartej już generacji bardzo różni się od poprzednich. Nie wygląda już jak typowe auto dla kierowcy Ubera, choć pewnie tak skończy, ale...

Testy

Drzemiący pod maską Skody silnik 2.0 TSI o mocy 190 koni, nie zachęca do sportowej jazdy, ale w zupełności wystarczy do codziennego przemieszczania się...

Testy

Niespełna kilka tygodni temu światło dzienne ujrzał nowy Range Rover sport. Samochód kultowy, który jest marzeniem naprawdę wielu osób, samochód który łączy w sobie...

Testy

Zamiast wprowadzać kolejną generację jakiegoś modelu, producenci robią lifting obecnej. Zazwyczaj zmienia się niewiele, a taki zabieg ma na celu przyciągnięcie kolejnych klientów. Ostatnio...