Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MOTO InsideMOTO Inside

Wiadomości

Citroen rzuca wyzwanie Chińczykom. Czy ma szanse?

Citroen coraz mocniej rozpycha się w świecie elektromobilności. Marka właśnie zapowiedziała nadejście elektrycznego wariantu modelu C3. To uwielbiany w Europie samochód, który idealnie sprawdza się pośród miejskiej dżungli. 

Elektryczny C3 ma stanowić bezpośrednią konkurencję dla tanich modeli z Dalekiego Wschodu. Właśnie dlatego jego cena (jak na ceny samochódów elektrycznych) jest dość niska i zaczyna się od 25 000 euro. 

Citroen chce przejąć klientów na tanie elektryki

To decyzja na ostanie dość agresywne ruchy chińskich producentów. Od jakiego czasu zalewają oni europejski rynek tanimi elektrykami. Citroen postanowił włączyć się do walki o klienta. Wystawia do tego nowego C3, który jest w pełni elektryczny. 

Rynek europejski uwielbia ten samochód. Wersja spalinowa osiągnęła niemały sukces. Wszystko dzięki swoim fenomenalnym rozmiarom i niecodziennemu wyglądowi. Do poruszania się po mieście nie będzie lepszej oferty w tych pieniądzach. 

25 000 euro i elektryczny C3 będzie twój

Jak poinformował Koskas – w pełni wyposażona wersja niewielkiego elektryka powinna kosztować mniej niż 25 000 euro. W przeliczeniu na polską walutę, to niewiele ponad 100 000 złotych. Ponadto pojazd ma kontynuować tradycję niewielkich i popularnych samochodów Citroena, nawiązując bezpośrednio do takich modeli, jak 2CV, czy Saxo.

Na chwilę obecną nie znamy dokładnych szczegółów o wersji elektrycznej. Wiemy, że będzie zbudowany na znanej już platformie CMP. 

Plotka jednak głosi, że na pełnej baterii, C3 będzie w stanie przejechać maksymalnie 300 kilometrów. Na rynek wejdzie w 2024 roku. 

Jak podkreślono na konferencji – obecna generacja Citroena C3 stanowi ponad 30 proc. sprzedaży marki w Europie. Celem elektrycznego następcy będzie pobicie tego wyniku.

Kto wygra tę walkę?

Odpowiedzi na to pytanie jeszcze nie znamy. Jeśli jednak cena faktycznie będzie taka, jaką zapowiedział producent, to francuska marka ma duże szanse. Europejczycy wolą poruszać się europejskimi markami jeszcze bardziej w momencie przystępnej ceny. 

Jak wcześniej wspomnieliśmy Citroen C3 to samochód idealny do miasta, a jego elektryczna odmiana na pewno trafi w gusta jeszcze większej ilości osób. Darmowe parkowanie i jazda po bus pasach to główne zalety posiadania „elektryka” w mieście. 

Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz inne wpisy

Bez kategorii

Škoda Fabia czwartej już generacji bardzo różni się od poprzednich. Nie wygląda już jak typowe auto dla kierowcy Ubera, choć pewnie tak skończy, ale...

Testy

Drzemiący pod maską Skody silnik 2.0 TSI o mocy 190 koni, nie zachęca do sportowej jazdy, ale w zupełności wystarczy do codziennego przemieszczania się...

Testy

Niespełna kilka tygodni temu światło dzienne ujrzał nowy Range Rover sport. Samochód kultowy, który jest marzeniem naprawdę wielu osób, samochód który łączy w sobie...

Testy

Zamiast wprowadzać kolejną generację jakiegoś modelu, producenci robią lifting obecnej. Zazwyczaj zmienia się niewiele, a taki zabieg ma na celu przyciągnięcie kolejnych klientów. Ostatnio...