Connect with us

Cześć, czego szukasz?

MOTO InsideMOTO Inside

Wiadomości

100 nowych radiowozów trafiło w ręce policji. Zdecydowali się na jedną markę

Policja właśnie odebrała 100 świeżutkich radiowozów. Pojawiło się na nich zupełnie nowe malowanie i oświetlenie. Najmocniejszy radiowóz to Skoda Superb z silnikiem o mocy 280 KM. Czy kierowcy mają się czego obawiać?

Flota polskiej policji stale się rozwija. Funkcjonariusze zaczęli odbierać kluczyki do nowych radiowozów. Zdecydowali się na markę skoda, która słynie ze swej niezawodności oraz wyróżnia się dobrym stosunkiem ceny do jakości. Na zakup przeznaczono 22 miliony złotych, z czego większość została pokryte przez środki z Unii Europejskiej. 

No flota szybsza od poprzedniej

Do jednostek w całym kraju trafi łącznie 100 nowych pojazdów. We flocie pojawią się 83 Skody Scale i 17 Superbów. Warto poświęcić chwilę temu drugiemu modeli, ponieważ jest to najmocniejsza odmiana tego modelu. Pod maską pracuje silnik 2.0 TSI o mocy 280 KM. W połączeniu z napędem na wszystkie koła, pierwszą setkę osiąga już po 5,3 sekundy. 

Czeska limuzyna przewyższa zatem mocą dotychczasowe najmocniejsze auto w policyjnej flocie, jakim było BMW serii 3. 

Nowe gadżety na pokładzie

To jednak nie wszystko. Wraz z nowymi radiowozami policjanci ruchu drogowego otrzymali zupełnie nowe laserowe mierniki prędkości z rejestracją obrazu LTI 20/20 TruCAM II. To druga generacje używanych już od dłuższego czasu przed policją urządzenia. 

Zakup radiowozów oznakowanych oraz laserowych mierników prędkości przyczynia się do sprawniejszej i efektywniejszej realizacji zadań przez policjantów, którzy poprzez swoje działanie wpływają na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. – można przeczytać w oficjalnym komunikacie policji. 

22 miliony złotych na nową flotę

100 nowych radiowozów kosztowało łącznie 22 miliony złotych. Unia Europejska pokryła znaczą część tej kwoty. W przetargu organizowanym przez policję brało udział kilku producentów, jednak to właśnie oferta Skody była najbardziej korzystna. 

Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz inne wpisy

Bez kategorii

Škoda Fabia czwartej już generacji bardzo różni się od poprzednich. Nie wygląda już jak typowe auto dla kierowcy Ubera, choć pewnie tak skończy, ale...

Testy

Drzemiący pod maską Skody silnik 2.0 TSI o mocy 190 koni, nie zachęca do sportowej jazdy, ale w zupełności wystarczy do codziennego przemieszczania się...

Testy

Niespełna kilka tygodni temu światło dzienne ujrzał nowy Range Rover sport. Samochód kultowy, który jest marzeniem naprawdę wielu osób, samochód który łączy w sobie...

Testy

Zamiast wprowadzać kolejną generację jakiegoś modelu, producenci robią lifting obecnej. Zazwyczaj zmienia się niewiele, a taki zabieg ma na celu przyciągnięcie kolejnych klientów. Ostatnio...